دوره آموزشی مبانی ولایت فقیه برگزار شد

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین بهروزی ضمن تبیین مباحث نظری در حوزه های مفهوم شناسی، ادله ولایت فقیه، اختیارات ولی فقیه پیرامون بحث ولایت فقیه به شبهات پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دوره آموزشی مبانی ولایت فقیه، چهارشنبه ۱۳بهمن ماه در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی با حضور هزار نفر از طلاب برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با تبریک ایام الله دهه فجر و پیروی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: یکی از اصول اساسی و حیاتی انقلاب اسلامی، اصل ولایت مطلقه فقیه است، از این رو بر آن شدیم مبانی این اصل اساسی رو با حضور اساتید برجسته همچون حجج الاسلام احمد واعظی، نجف لک زایی، محمد جواد ارسطا، غلامرضا بهروزی لک و دکتر مسعود معینی پور برای علاقه مندان تبیین شود.
وی با اشاره به اهمیت بحث ولایت فقیه گفت: بحث ولایت فقیه یکی از مباحث مهم و اساسی است که مبلغان باید توجه بیشتری به آن داشته باشند و استقبال چشم‌گیر از این دوره هم نشان دهنده همین موضوع است.
حجت الاسلام روستا آزاد افزود: در این دوره از اساتید برجسته بهره خواهیم برد و در پایان دوره با برگزاری امتحان از مباحث مطرح شده گواهی پایان دوره صادر خواهد شد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین بهروزی لک با اشاره به مباحث نظری در حوزه های مفهوم شناسی، ادله ولایت فقیه، اختیارات ولی فقیه گفت: بحث ولایت فقیه از جمله مباحث مهم و گسترده ای است که ضرورت امروز ماست و باید طلاب در پاسخ به شبهات آن و توجه به مبانی دینی آن اهتمام خرج دهند.