پرورش خلاقیت

پرورش خلاقیت
چرا به پرورش خلاقیت نیاز داریم؟ آیا برای زنده‌بودن باید خلاق باشیم؟ آیا داشتن ذهنی خلاق خواسته‌ی همه‌ی ماست؟ افراد خلاق برای زندگی به هوش و قوه‌ی ابتکارشان نیاز دارند. خلاقیت هنگامی اتفاق می‌افتد که ما دارای ذهنی باز و پذیرا باشیم و بدانیم که خلاقیت به‌آهستگی پیش می‌رود و با آسودگی خاطر به دست می‌آید. خلاقیت با شتاب و عجله پیش نمی‌رود، بلکه گاهی اوقات آن را هم از دست می‌دهیم. اگر آرامش‌مان را حفظ کنیم و به خودمان یادآوری کنیم که خلاقیت فرایندی آهسته است، می‌توانیم برای داشتن ذهنی خلاق و پرورش خلاقیت اقدام کنیم. برای این کار ابتدا نفس عمیق بکشید، تمرکز کنید. افکار جانبی را از ذهن خود برانید و کار را بدون عجله شروع کنید. انجام برخی از کارهای ساده در پرورش خلاقیت نقش بسزایی، می‌توانند داشته باشند مانند بازدید از نمایشگاه‌های هنری درزمینه‌ی عکاسی، مجسمه‌سازی، سفال‌گری و ... البته نگران نباشید، نیاز نیست چیزی خریداری کنید. فقط با قدردانی و ستودن هنر افراد دیگر، می‌توانید درواقع خودتان را کشف کنید و خلاقیت خود را به‌جریان بیندازید. در ادامه با روش‌های تقویت تفکر خلاق و پرورش خلاقیت آشنا می‌شوید.

آیا شما به اینکه مخاطبانتان به بالاترین درجه خلاقیتشان برسند علاقه مندید؟ مسیر رسیدن به تفکرخلاقانه مسیر مستقیمی نیست، اما نشانه هایی و جود دارد که می تواند به ما مربیان در پیمودن این راه کمکمان کند. خلّاقیت یک پدیده چالش پذیر، پرتضاد و مجذوب کننده است. دراین مجموعه ده راه برای بالابردن خلاقیت کودکان ارائه شده است که می توانید برای دریافت به پیوست مراجعه فرمایید:

ادامه در پیوست

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه خلاقیت کودکان می توانید با متخصصان مرکز تربیت مربی، ایده های خود را در میان بگذارید.

شماره تماس:  025371160 داخلی 6365.

هدف از کلاسداری، اثرگذاری مطلوب در حوزه عقاید، اخلاق، احکام و … می باشد. شما با مراجعه به پیوست می توانید برخی از آداب کلاسداری را دریافت فرمایید تا به یادگیری بهتر و ارتقاء معلومات فراگیرنتان کمک کنید.

ادامه در پیوست، موفق باشید.

پیوستاندازه
PDF icon پرورش خلاقیت739.86 کیلوبایت
PDF icon نکات کسلاسداری821.29 کیلوبایت
PDF icon روش های پرورش خلاقیت737.48 کیلوبایت