اولین همایش مطالعات تطبیقی در حوزه اسلام و مسیحیت برگزار می شود

دبیر اجرایی همایش اسلام و مسیحیت گفت: رویکرد اصلی مطالعات تطبیقی در بحث های اخلاق و حقوق شهروندی در حوزه اسلام ومسیحیت است که در گذشته مباحث بین اسلام ومسیحیت با رویکرد انتقادی و کلامی بوده و کمتر رویکرد اخلاقی داشته است.

به گزارش خبرنگار بلاغ, حجت الاسلام محمد صحاف کاشانی از برگزاری اولین همایش اسلام و مسیحیت با هدف بررسی تولید علم و دانش مطالعات تطبیقی در حوزه اسلام ومسیحیت با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در تاریخ پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه از ساعت ۸ الی ۱۲ در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد.
حجت الاسلام صحاف کاشانی در گفتگو با خبرنگار بلاغ گفت: این همایش با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی سبحانی و حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با هدف بررسی تولید علم و دانش مطالعات تطبیقی در حوزه اسلام و مسیحیت همراه خواهد بود.
وی افزود:رویکرد اصلی مطالعات تطبیقی در بحث های اخلاق و حقوق شهروندی در حوزه  اسلام ومسیحیت است که در گذشته مباحث بین اسلام ومسیحیت با رویکرد انتقادی و کلامی بوده و کمتر رویکرد اخلاقی داشته است واین همایش اولین کار جدی در زمینه مباحث اخلاقی و عملی بین اسلام ومسیحیت است که مقالات ارائه شده بر برتریت اسلام بر سایر ادیان اشاره دارند و این خودش نقطه قوت همایش است.
دبیر اجرایی همایش اسلام ومسیحیت با اشاره به محورهای علمی و پژوهشی این همایش خاطر نشان کرد: به مقالات ارائه شده در حوزه مطالعات تطبیقی در حوزه اسلام ومسیحیت رده ISC اعطاء خواهد شد.
صحاف کاشانی گفت: همایش اسلام و مسیحیت  توانست فضای خوبی را بین نخبگان به وجود بیاورد و نتیجه آن ارسال مقالاتی از داخل و خارج از کشور شد و نخبگان از کشورهایی مثل آلمان،آمریکا،مالزی،پاکستان و هندوستان در این همایش ارائه مقالات و آثار هنری و رسانه ای بسیار خوبی داشته اند.
وی با بیان تعداد شرکت کنندگان در این همایش افزود: در حدود ۲۰۰ مقاله در سال گذشته ارسال شد و کمیته داوران به آنها ترتیب اثر داده اند که بیش از ۴۰ نفر هیات علمی و اساتید دانشگاه و در حدود ۳۸ دانش آموخته دکترا و همچنین ۴۰ نفر دانش آموخته کارشناسی ارشد در این همایش شرکت کردند.
حجت الاسلام صحاف کاشانی تصریح کرد: در طول این همایش, جشنواره محصولات فرهنگی و پژوهشی از حدود ۱۰۰۰ اثری که در سال گذشته به دبیرخانه همایش ارسال شده اعم از کتاب، مقاله، پایان نامه، فیلم،و اثار رسانه ای دیگر برپا خواهد شد.
وی در پایان گفت: همایش اسلام و مسیحیت با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی و پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار می شود.