اولین همایش مطالعات تطبیقی اسلام و مسیحیت برگزار شد

دبیر اجرایی همایش: شبکه ها و اتاق فکرهای مسیحی به شدت در حال فعالیت مسیحیت افراطی هستند که باید با بیان حقایق و مباحث جزئی اسلام در همه زمینه ها جلوی گسترش این هجمه های انحرفی را گرفت.

به گزارش خبرنگار بلاغ, با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اولین همایش اسلام و مسیحیت با هدف بررسی تولید علم و دانش مطالعات تطبیقی در حوزه اسلام و مسیحیت صبح امروز در محل سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این همایش که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی سبحانی رئیس قطب تعمیق ایمان و باور های دینی و حجت الاسلام محمد صحاف کاشانی و برگزیدگان این همایش همراه بود حجت الاسلام کاشانی گفت: باید طوری برتری های اسلام و جزئیات آن مورد پژوهش و بررسی قرار بگیرد که یک شخص به راحتی بتواند در بین دین های آسمانی کامل ترین آن را یعنی اسلام انتخاب کند.
وی با اشاره به هدف از برگزاری این همایش تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این همایش ورود به جزئیات اخلاقی بین اسلام و مسیحیت و مقایسه آن است و اکثر پژوهش ها و مقالات ارسال شده در موضوعاتی مثل حریم خصوصی، بیمه, دعا و حقوق شهروندی و غیره است.
کاشانی گفت: شبکه ها و اتاق فکرهای مسیحی به شدت در حال فعالیت مسیحیت افراطی هستند که باید با بیان حقایق و مباحث جزئی اسلام در همه زمینه ها جلوی گسترش این هجمه های انحرفی را گرفت.
وی در ادامه با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این همایش افزود: ما در اولین همایش اسلام و مسیحیت انتظار این چنین حضور گسترده ای را نداشتیم ولی این همایش باعث شد در حدود ۱۱۵ مقاله از داخل و حتی خارج از کشور مثل عراق, پاکستان, هند, آمریکا را داشته باشیم.
وی در پایان از برگزاری جشنواره اسلام و مسیحیت خبر داد و گفت: در حوزه اسلام و مسیحیت محصولات فرهنگی و هنری از قبیل کتاب, فیلم, مقاله, پوستر و نرم افزار به جشنوار ارسال شده است که در معرض دید قرار خواهد گرفت.
در ادامه این همایش حجت الاسلام سعید روستا آزاد و حجت الاسلام محمد تقی سبحانی به بیان نکاتی پرداختند و همچنین نفرات برتر, گزیده ای از مقالات خود تشریح دادند.
در پایان از نفرات برگزیده این همایش تجلیل و لوح تقدیر اهدا شد.
قابل ذکر است که این همایش با همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی و پژوهشگاه فرهنگ وعلوم اسلامی برگزار شد.