هدف از فعالیت کلیساهای خانگی جداکردن جوانان از عرصه معنویت و گرفتن اندیشه آنان است

سعید روستا ازاد
مقام معظم رهبری در سفر سال ۸۹ در جلسه عمومی در قم تاکید جدی بر روی موضوع خطر کلیساهای خانگی داشتند و قطعا این خطر تا الان افزایش محسوسی داشته است.

به گزارش خبرنگار بلاغ, حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد, صبح امروز در همایش مطالعات تطبیقی اسلام و مسیحیت در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: باید در عرصه پژوهش و تبلیغ از رابطه اسلام و مسیحیت بحث شود.
وی افزود: گاهی اوقات اتفاقی رخ می دهد که برخی مروج و مبلغ اسلام هستند؛ اما اطلاعی از ادیان و فرق و رویکردهای جانبی و پیرامونی؛ به خصوص مسیحیت ندارند.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: مباحثات، مکالمات و مناظرات بسیاری از صدر اسلام با مسیحیت انجام شده و به همین خاطر باید نسبت به این مسأله توجه خاص و تام داشت.
وی گفت: مسیحیت، دینی پرطرفدار در دنیاست؛ ولی زمانی که از "یعلو و لا یعلی علیه" سخن می گوییم باید وجوه این برتری به شکل تخصصی، پژوهشی و علمی بیان شود و این همایش در این راستا ایفای نقش می کند.
حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد عنوان کرد: در مقالات و پژوهش ها، نگاه فاخر و بلند اسلام و وجهه و رویکرد فرهنگی به انسان مدنظر قرار گرفته و این نگاه در مکاتب و ادیان دیگر قابل مشاهده نیست.
وی با اشاره به تفسیر آیت الله جوادی آملی از ایه ۶ سوره برات گفت: اسلام نگاهی به مقوله قتل انسان ها دارد که در این راستا قتل یک انسان را مساوی با قتل کل انسان ها می داند که در هیچ مکتب فکری و بشری و غیر بشری وجود ندارد؛ آنچه امام علی(ع) در خصوص ارزش هدایت انسان بیان می کنند در حقیقت، تفسیر و توجیه و تشریح همین آیه است.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر سال ۸۹ در جلسه عمومی در قم تاکید زیادی بر روی موضوع خطر کلیساهای خانگی داشتند و قطعا این خطر افزایش محسوسی داشته است.
وی در پایان گفت: هدف از فعالیت کلیساهای خانگی جداکردن جوانان از عرصه معنویت و گرفتن اندیشه آنان است نه اینکه بخواهند به سمت مسیحیت واقعی ببرند.