برگزاری دومین دوره تربیت خطیب در قم

به همت مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دومین دوره تربیت مربی خطیب در قم و پردیسان در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار بلاغ، رئیس اداره آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین حسین حقیقت با اشاره به فعالیت های در حال انجام گفت:دوره تربیت خطیب ویژه برادران مبلغ با همت مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی در حال برگزاری است.
حجت الاسلام حقیقت هدف از برگزاری این دوره را توانمند سازی مبلغان برای حضور موثر در عرصه های تبلیغی دانست و با اشاره به برگزاری این دوره در قم و پردیسان تاکید کرد که در این دوره اساتید مجرب به تبیین مباحث خود خواهند پرداخت که می تواند برای دانش پژوهان بسیار مفید باشد.
در ابتدای جلسه مدیر علمی این دوره، حجت الاسلام ملانوری در مورد مراحل آموزشی این دوره گفت: دوره تربیت خطیب در دو مرحله (کارگاه آموزشی، گروه های مهارتی) برگزار می شود.
وی افزود: سخنرانی دینی در صورتی موثر است که سخنران از ویژگی هایی مثل وجاهت معنوی و اخلاقی بالا، مردم داری در سطح مطلوب، معلومات کافی در حوزه معارف اسلامی و روش بهرگیری از منابع و مسلط بودن بر استفاده از روش های سخنرانی برخوردار باشد؛
ملانوری در مورد مهارت های مورد نیاز خطیب گفت: کسب مهارت در سخنرانی منوط به استعداد سخنوری؛ دانستن علم سخنوری؛ تمرین و تکرار می باشد.
در پایان حجت الاسلام ملانوری گفت: این دوره آموزشی با بیش از 70 مبلغ از تاریخ اول بهمن امسال لغایت 30 خرداد سال آینده در دو گروه در محل مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی و نیز نمایندگی این مرکز در شهرک پردیسان در حال برگزاری است و امید است مبلغان بتوانند از فرصت پیش رو به نحو احسن استفاده نمایند.