رفتن به محتوای اصلی

قصه‌های حیوانات در قرآن (مجموعه ۱۰ جلدی)

قصه‌های حیوانات در قرآن (مجموعه ۱۰ جلدی)
پدید آورنده(ها):
مترجم(ان):
سال نشر:
1388

در كتاب «قصه‌هاي حيوانات در قرآن» به قسمت‌هايي از قرآن اشاره شده كه در آن از برخي حيوانات نام برده شده است.
«كلاغ و هابيل»، «سگ ياران غار»، «هدهد و ملكه بلقيس»، «مورچه و حضرت سليمان»، «قوچ آسماني»، «گاو بني‌اسرائيل»، «وال و حضرت يونس»، «فيل و ابرهه»، «شتر خدا» و «خر حضرت عُزَيز» داستان‌هاي اين كتاب را تشكيل مي‌دهند.

يكي از داستان‌هاي اين كتاب «هدهد و ملكه بلقيس» است كه مربوط به زمان پيامبري «حضرت سليمان» است. در زمان او همه يكتاپرست بوده‌اند اما در سرزميني كه «سبا» ملكه‌ي آن بود، مردم خورشيد را مي‌پرستيدند.

وقتي حضرت سليمان از اين موضوع مطلع مي‌شود به «هدهد» دستور مي‌دهد تا پيامي را به سبا برساند كه در آن نوشته شده بود: «به نام خداوند بخشنده‌ي مهربان. بر من برتري نجوييد و به حالت تسليم نزد من بياييد.»

حالا ديگر هدهد پيك ميان حضرت سليمان و بلقيس شده بود: «با سرعت باد مي‌رفت و مي‌آمد و از اين رفت و آمد دلپسند، مسرور بود. آرزو داشت كه آن ملكه از گمراهي نجات پيدا كند و به راه راست هدايت شود و به پرستش خدا رو بياورد. در آن صورت مردمش را هم به پيروي از خدا وا مي‌داشت و خير و خوش‌بختي بر كشورش حكم‌فرما مي‌شد.» براي دانستن سرنوشت ملكه‌ي سبا و اين‌كه آيا به خداوند ايمان مي‌آورد يا نه و هم‌چنين معجزه‌هايي كه حضرت سليمان انجام داده است مي‌توانيد با مطالعه این کتاب مراجعه فرمایید.

ایتا روبیکا