مهارت های عملی در پرورش اخلاقی و معنویِ متربیانمهارت های عملی در پرورش اخلاقی و معنویِ متربیان

تعداد مشاهده: 1332

 مرکز آموزش های کاربردی دفترتبلیغات اسلامی با همکاری قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی و مقابله با جریان های انحرافی  برگزار می کند.

اکثر مردم می دانند که از نظر اخلاقی چه عملی خوب و بد است، حتی برخی از دانشجویان رشته اخلاق، شناخت دقیق‌تری از فضائل و رذائل اخلاقی دارند؛ ولی آیا این شناخت، آنها را به رعایت اخلاق، پای‌بندتر کرده است؟ مشکل کجاست که فردی آموزه‌های اخلاقی را می‌داند؛ ولی نمی‌تواند به خوبی‌ها پایبند باشد و از بدی‌ها اجتناب نماید؟
آگاهیِ به مطالب اخلاقی، غیر از رشد اخلاقی است و فرد باید مهارت بکارگیری اخلاق را کسب کند و به تعبیر دیگر مهارت‌های اخلاقی زیستن و اخلاقی عمل کردن را به دست آورند.

کارگاه آموزشی «مهارت های عملی در پرورش اخلاقی و معنویِ متربیان» به مربیان و مشاوران دینی این امکان را می دهد تا با شیوه های عملیاتی سازی اخلاق در مخاطبان خود آشنا شده و بتوانند بر اساس روش و الگوی ارائه شده در معارف اهل بیت (علیهم السلام) از جمله صحیفه سجادیه، مهارت کاربست اخلاق در زندگی و ارتقاء سلامت معنوی را به مخاطبان خود آموزش دهند.

طی این دوره، مخاطب علاوه بر مرور دیدگاه های علمی در باور اخلاقی ؛ چهار مهارت شناخت تعارضات معنوی، اولویت یابی، خود تربیتی و خود سنجی را فراگرفته و نسبت به پیاده سازی آنها در مخاطبان در موضوعات فنون افزایش تاب آوری و بخشایشگری و کاهش اضطراب، کبر و حسد.....تجربه عملی کسب خواهد کرد.

شرایط شرکت: عموم طلاب (خواهران و برادران) دارای سطح سه با اولویت دانش پژوهان رشته اخلاق و مبلغین تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی درحوزه اخلاق، مشاوره و تربیت دینی کودک و دانش آموزی.

ظرفیت ثبت نام محدود (اولویت با کسانی که زودتر ثبت نام کنند).

شروع دوره متعاقبا اعلام می شود.

نحوه برگزاری:
حضوری
مدت زمان:
32
ساعت
مهلت ثبت نام:
زمان شروع دوره:
زمان اتمام دوره:
زمان ثبت نام به اتمام رسیده است
سامانه آموزش مجازی
راهنمای ثبت نام
ارتباط با کارشناسان
گواهی دیجیتال